top of page

LGS HAZIRLIK KURSU

Sınava hazırlık, sistematik bir çalışma gerektirir. Bu nedenle öğrencilerimiz için tam teşekküllü bir LGS hazırlık kursu planlarız. Her öğrencimizle özel olarak ilgilenebileceğimiz sınıflarımız, çok az sayıda öğrenciye sahiptir. 

En fazla 12 kişilik gruplarımızda öğrencilerimizin her birine sanki birebir eğitim veriyormuşçasına ilgileniriz. 

Bu hususta grup dersleri yanında özel dersleri tercih edenler için özel LGS hazırlık dersleri de veririz. Öğrencilerimizin tamamı için en iyi öğrenme koşullarını sunmayı önemseriz. Bunun için işimiz konu anlatımından ve soru çözümünden çok daha fazlasıdır. 

Zamanın ötesinde bir eğitim gerçekleştirmeyi hedeflemiş olmamız dolayısıyla günümüz şartlarında bütün öğrencilerimize kapsamlı bir eğitim fırsatı sunarız. 

LGS hazırlık sürecini en kaygısız şekilde atlatmalarına yardımcı olmak adına öğrencilerimizin düzenli rehberlik görüşmeleri ile psikolojik açıdan destek almalarını önemseriz.  

LGS Hazırlık Kursu Neleri Kapsar?

Liseye Geçiş Sınavı, ortaokuldan liseye geçiş yapacak olan öğrencilerimizin puanlarına göre yerleşeceği sınav türüdür. Eğitim hayatının önemli bir dönemini kapsayan lise öğrenimi de üniversite ve diğer öğretim kademeleri kadar önemlidir. 

Bu nedenle Boğaziçi Ders ayrıcalığıyla öğrencilerimize sunacağımız LGS hazırlık dersleri kapsamında: Matematik, Fen, Türkçe, Din kültürü, inkılap tarihi dersleri için öğrencilerimize LGS seviye tespit sınavı neticesinde özel bir program hazırlarız. 

Programımızı: 

  • Konu anlatımları

  • Soru çözümleri

  • Etütler 

  • Deneme sınavları

  • Rehber öğretmen ile görüşmeler şeklinde öğrencilerimizin sadece ders almalarından ziyade onları tam manasıyla sınav psikolojisine hazırlamak üzerine kurgularız. 

Aslında sınav psikolojisi birçok öğrenci için olumsuz bir çağrışım yapar. Bunu çok iyi bildiğimiz için öğrencilerimize önce sınavın mantığını anlatmayı, etkili konu anlatımları ve ders çalışma yöntemleri ile destek olmayı hedefleriz. Bu bağlamda her dersin ve konunun soru çözüm tekniklerini, sınavda öğrencilerimizin karşılaşabileceği tuzak soruları onlarla paylaşırız. 

Çok uzun saatler çalışmak yerine etkili ve planlı çalışmaları için onları teşvik ederiz. Bu konuda zorlandıkları takdirde düzenli rehberlik görüşmeleri ile çalışma planlarını yeniden gözden geçiririz. Sınavı zorlu bir yol olarak görmektense sınava hazırlık dönemini yeni bir öğrenim döneminin başlangıcı olarak karşılamalarını sağlamaya çalışırız. 

İLETİŞİM

Yeni Mah, Süreyyapaşa Cd No: 8 Kat:1, 34890 Pendik/İstanbul

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page